Izlet v Rezijo

nedelja, 19 Maj, 2024
Lokacija:
Rezija

V društveni brošuri je razpisan izlet v Rezijo, in sicer pohod po krožni poti, imenovani Ta lipa pot. Izhodišče poti je v vasi Solbica (italijansko Stolvizza). Pot sem prehodil v prb. dveh urah. Glede na to, da je iz Nove Gorice do izhodišča prb. 130 km v eno smer  in so prevozi postali zelo dragi, se izlet podaljša do zavetišča Igor Grasso, ki je na zelo lepi razgledni točki nad vasjo. Do zavetišča, ki je odprto celo leto, vendar ni oskrbovano s hrano in pijačo, je 1000 m relativne višine. Zavetišče je na zelo lepi razgledni točki nad Rezijo. Pot je krožna in en del zelo strma, do zavetišča potrebuješ prb. tri ure hoda, spust je nekoliko krajši. Malico  in pijačo je potrebno nesti s sabo.

Zaradi delne zapore ceste gremo z minibusom 20 oseb, v kolikor nas bo več si bomo pomagali z lastnim prevozom ( avtomobili ).

ODHOD v nedeljo, 19. 5. 2024 izpred Zavarovalnice Triglav v Novi Gorici ob 6. uri.

PRIJAVE na sedežu društva do četrtka, 16. 5. 2024.

Prispevek: 25€ na osebo Minibus (18 oseb )

Za dodatne informacije: 040 805 536 Andrej Colja

Lepo vabljeni!